طرح مهندسی پزشکی چیست ؟

  1. صفحه اصلی
  2. +BME
  3. طرح مهندسی پزشکی چیست ؟
طرح مهندسی پزشکی چیست ؟

طرح مهندسی پزشکی چیست ؟

دستورالعمل ثبت نام

فارغ التحصیلان رشته مهندسی پزشکی می توانند برای کسب مهارت های لازم از این رشته در طرح مهندسی پزشکی شرکت کنند که سبب گذراندن سربازی فرد در قالب امریه برای رشته مهندسی پزشکی هست 

طرح مهندسی پزشکی چیست ؟

مهندسی پزشکی جزو رشته های علوم پزشکی وزارت بهداشت  است که طرح اختیاری (مازاد بر نیاز) دارد یعنی اینکه چنانچه نیاز به نیروی کار در این رشته باشد فارغ التحصیلان این رشته طرح امریه جهت گذراندن سربازی  مربوطه را به مدت دوسال گذرانده و چنانچه نیاز داشته باشند در همان محل استخدام شده و مشغول به کار می شوند. با توجه به نوپا بودن رشته مهندسی پزشکی در کشورمان به نظر می رسد تا سالیان امکان اشتغال برای فارغ التحصیلان این رشته میسر باشد و برای ارتقای کیفی خدمات پزشکی، دستگاه ها، نیاز به متخصصان این رشته روز افزون است.

زمان ثبت نام در این نوع امریه

رشته مهندسی پزشکی دارای طرح اختیاری است ، بنابراین متقاضیان می توانند پس از فارغ التحصیلی ، در زمانی که مایل هستند به سامانه رشد وزارت بهداشت مراجعه کرده و مراحل ثبت نام را سپری کنند . پیشنهاد می شود قبل از نام نویسی حتما از شرایط ثبت نام و قوانین آن مطلع بوده و سپس اقدام به تایید و ارسال مدارک خود نمایید .

 

نحوه ثبت نام در این طرح برای گذراندن سربازی چگونه است  ؟

برای ثبت نام طرح مهندسی پزشکی ابتدا وارد سایت tarhreg.behdasht.gov.ir شده و سپس بر روی گزینه ثبت نام مشمولین غیر پزشک و غیر دندانپزشک کلیک کرده تا وارد صفحه اصلی ثبت نام شوید .

پس از اتمام ثبت نام طرح مهندسی پزشکی ، کد رهگیری خود را یادداشت کرده تا در زمان اعلام نتایج بتوانید مجددا وارد سایت نیروی انسانی شده و از قسمت پیگیری وضعیت ، نتیجه درخواست خود را مشاهده نمایید .

سوالات متداول

مشمولان طرح خدمت پزشکی می بایست به سایت تأمین و توزیع نیروی انسانی وزارت بهداشت که لینک آن در مقاله موجود است مراجعه نمایند .

tarhreg.behdasht.gov.ir

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
فهرست