سینوفارم در حال ایجاد یک تلقیح mRNA

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار
  3. سینوفارم در حال ایجاد یک تلقیح mRNA

سینوفارم در حال ایجاد یک تلقیح mRNA

به نقل از فایننشال تایمز،سینوفارم در حال ایجاد یک تلقیح mRNA داخلی برای کووید -۱۹ است و به یکی از اولین گروه‌های بزرگ دارویی چین تبدیل شده است که فناوری را برای مبارزه با این بیماری دنبال کرده است.

این اقدام گروه داروسازی دولتی چین در حالی مطرح می‌شود که نگرانی‌ها در مورد کارآیی واکسن‌های غیرفعال غیر معمول کرونا که در چین رواج یافته، افزایش یافته است. برخی مطالعات نشان داده‌اند که واکسن‌ها در مقایسه با نوع mRNA آنتی بادی‌های کمتری تولید می‌کنند.

واکسن‌های غیرفعال، مانند واکسن کووید موجود سینوفارم، از ذرات مرده ویروسی برای ایجاد پاسخ ایمنی استفاده می‌کنند، در حالی که واکسن‌های mRNA حاوی دستورالعمل‌های ژنتیکی است که به سلول‌ها می‌گوید پروتئین‌های ویروسی بسازند که سیستم ایمنی را تقویت می‌کند. جین دانگ یان، ویروس شناس در دانشگاه هنگ کنگ گفت واکسن mRNA بسیار موثرتر از واکسن غیر فعال است.

ژو جین جین  دبیر جمهوری خلق چین  گفت: ما واکسن‌هایی برای مقابله با سویه‌های دلتا و بتا ایجاد کرده‌ایم. آزمایش‌های بالینی فاز ۱ و فاز ۲ برای تزریق پروتئین نوترکیب به پایان رسیده است.چین بیش از ۲ میلیارد دوز تجویز کرده است، اکثر آن‌ها واکسن‌های غیرفعال تولید شده توسط سینوفارم و شرکت خصوصی سینوواک، یکی دیگر از گروه‌های بیوتکنولوژی است. این واکسن‌ها که می‌توانند در دمای بالاتر از واکسن‌های mRNA ذخیره شوند، مورد تایید سازمان جهانی بهداشت برای استفاده اضطراری قرار گرفته و به بیش از ۱۰۰ کشور ارسال شده است.

نویسنده متن :

دسته ها :

اخبار

برچسب ها :

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
فهرست